Co na lepszą potencję?

conapotencje

Zaburzenia erekcji to poważny problem, który dotyczy już około 10 % naszej populacji – w Polsce z tym problemem zmaga się ponad 2,5 mln mężczyzn. Problemy z potencją dotykają zarówno panów w średnim wieku, jak również występują u młodych mężczyzn, w przypadku których zaburzenia zwykle dotyczą aspektów psychologicznych. Z kolei w przypadku facetów po 40 roku życia, problemy z libido związane są z chorobami cywilizacyjnymi (cukrzyca, miażdżyca). Inne czynniki obniżające sprawność seksualną to m.in. niezdrowy styl życia, niewłaściwa dieta, stres, życie w ciągłym biegu itp.

Wystarczy tak naprawdę wprowadzić kilka zmian w naszym codziennym życiu (aktywność i odpowiednia dieta), aby znów móc cieszyć się udanym i długim seksem. Poniżej prezentujemy naturalne metody na poprawę potencji.

  1. Cynk i selen

Każdy mężczyzna powinien zadbać, aby w jego diecie znalazły się spore ilości właśnie tych dwóch pierwiastków, których spadek wynika z życia w stresie, czy ze zbyt intensywnego życia seksualnego. Bogatym źródłem cynku są owoce morza (ostrygi, krewetki, łosoś, homary). Z kolei selen występuje w jajach, produktach pełnoziarnistych, szparagach i czosnku.

  1. Witamina E

Ta witamina pomaga w prawidłowej syntezie hormonów płciowych i jest silnym antyoksydantem – występuje w takich produktach jak migdały oraz ziarna słonecznika.

  1. Przyprawy

Mimo, iż są one dodatkiem dań głównych to niewiele osób wie jak bardzo istotne są w walce z zaburzeniami erekcji. Warto w swoim menu stosować na co dzień takie przyprawy jak m.in. imbir, kurkuma, gałka muszkatołowa, żeń-szeń, guarana. Pamiętaj też, że te przyprawy działają również jako afrodyzjaki.

  1. Kakao i arginina

W ziarnach kakaowca znajdują się substancje, które poprawiają ukrwienie penisa oraz skutecznie przedłużają czas wzwodu. Bardzo podobnie działanie wykazuje arginina, która stanowi niemal 80 % płynu nasiennego. Znajdziemy ją w chudych rybach, twarożku oraz białym mięsie.

  1. Czerwone wino

Oczywiście nadmiar alkoholu wpływa negatywnie na potencję, jednak lampka wina ma działanie rozluźniające i poprawia krążenie. Wystarczy wypić lampkę na 30 minut przed stosunkiem, aby zauważyć poprawę w sprawności seksualnej.

  1. Tłuste ryby i olej lniany

Oba produkty są bogate w kwasy omega-3, które obniżają poziom złego cholesterolu, walczą z miażdżycą, co pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne. W celu poprawy potencji należy regularnie spożywać potrawy z rybami i olejem lnianym.

  1. Tabletki na potencję

Oczywiście najlepiej jest dostarczać swojemu organizmowi cennych składników i minerałów w naturalnej postaci prosto z produktów spożywczych, jednak doskonale wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety zawierających naturalne i bezpieczne składniki wpływające na męską potencję między innymi: Eron Plus.

napotencje