Skuteczne metody na walkę z impotencją męską

impotencja

Mimo, iż większość mężczyzn otwarcie o tym nie mówi to dla nich impotencja jest po prostu tragedią. Nie będąc w stanie zaspokoić swojej partnerki tracą pewność siebie oraz problem ten wpływa bardzo negatywnie na ich samopoczucie oraz relacje w związku. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne metody na poprawę potencji i męskiego libido.

Sposoby na potencję

Istnieje wiele metod leczenia impotencji – wszystko tak naprawdę zależy od czynnika, który odpowiada za zaburzenia erekcji.

  1. Psychoterapia.

Osoby, u których występują zaburzenia erekcji na tle emocjonalnym powinny skorzystać z pomocy psychologa. Taka terapia zwykle trwa około 6 tygodni i przynosi pozytywne efekty.

  1. Leki na receptę.

Leki stosowane są z kolei w przypadku impotencji na tle hormonalnym – pacjentowi podaje się m.in. testosteron, jeśli w organizmie doszło do jego niedoboru lub też specjalne preparaty obniżające poziom prolaktyny.

  1. Zastrzyki.

W przypadku impotencji na tle krążeniowym stosuje się zwykle zastrzyki wykonywane bezpośrednio w ciała jamiste członka. Zazwyczaj wstrzykuje się Prostaglandynę lub Caverject. Co ważne, takie zastrzyki są wykonywane samodzielnie przez mężczyznę, dzięki czemu może współżyć w dowolnym momencie – erekcja utrzymuje się przez około godzinę. Takie zastrzyki powinny być stosowane maksymalnie 3 razy w tygodniu. Jedna dawka to koszt około 100 zł.

  1. Plastikowy cylinder.

Cylinder zakłada się na członka, a następnie za pomocą niewielkiej pompki wyciąga się z niego powietrze. Dzięki temu krew stopniowo zaczyna wypełniać ciała jamiste i dochodzi do wzwodu.

  1. Zabieg chirurgiczny.

Zabieg chirurgiczny jest wykonywany wyłącznie w sytuacji, gdy naczynia krwionośne penisa zostały zniszczone przez miażdżycę. Wtedy można wykonać zabieg tzw. by-passów, który polega na pobraniu żył i przeszczepieniu ich do członka. W ten sposób znacznie poprawia się ukrwienie penisa.

  1. Silikonowe protezy.

Takie rozwiązanie jest przeznaczone tylko dla mężczyzn, którzy przeszli poważne operacje w obrębie miednicy. Na czym polega taki zabieg? Otóż w ciałach jamistych członka umieszcza się elastyczne kawałki silikonu. Do wzwodu dochodzi w momencie, gdy mężczyzna lub jego partnerka pociągną prącie delikatnie w górę. Członek wykonuje dokładnie takie same ruchy jak przy naturalnej erekcji.

  1. Aparat hydrauliczny.

Kolejny dosyć inwazyjny zabieg, który jest stosowany tylko w poważnych przypadkach. W penisie umieszcza się dwa silikonowe cylindry, za kością łonową wszczepiony zostaje zbiornik z solą fizjologiczną, a pod worek mosznowy – mała pompka. Mężczyzna pragnąc zbliżenia, za pomocą pompki przepompowuje sól fizjologiczną do cylindrów – wtedy automatycznie dochodzi do wzwodu.

  1. Tabletki na potencję.

Najmniej inwazyjne rozwiązanie to naturalne tabletki, które wystarczy brać regularnie lub też bezpośrednio przed zbliżeniem, aby zapewnić sobie pełną i długą erekcję oraz pozbyć się w bezpieczny sposób problemów z potencją.

napotencje